День української писемності та мови

2014-11-09

/Files/images/день писемності.jpg

9 листопада - День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят України. Його запроваджено у 1997 році за ініціативою Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка.

Це свято української мови та писемності відбулося 10 листопада і в Кінецьпільській ЗОШ І - ІІІ ступенів. У залі зібралися щирі українці, котрим не байдужа доля рідного слова.

Виховний захід « О слово рідне, України слава» підготували учні 7 класу з класним керівником та учителем української мови та літератури Бабійчук Т.М. Свято супроводжувалося віршами про рідну мову, інсценізаціями творів, чарівними звуками української пісні Тут всі зібралися, аби ще раз припасти устами до цілющого джерела рідного слова, щоб довести, що українська мова – «запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів» (О.Гончар)

/Files/images/д1.jpg/Files/images/д2.jpg/Files/images/д3.jpg/Files/images/д41.jpg/Files/images/д5.jpg/Files/images/д6.jpg/Files/images/д7.jpg

Мово! Пресвята Богородице мого народу! З чорнозему, рясту, любистку, м'яти, євшан-зілля, з роси, з дніпровської води, від зорі і місяця народжена!

Прости! Воскресни! Повернися! Возродися! Забуяй віщим і вічним Словом від лісів - до моря, від гір - до степів. Освіти від мороку і освяти святоруську землю. Русь-Україну возвелич! Порятуй народ її на віки!

Ми — українці. Живемо у вільній незалежній державі — Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.

Як же можна не любити,

Не леліяти її,

Коли в ній і сонце, й квіти,

І співучі солов'ї.

Кiлькiсть переглядiв: 121